Merhaba!

Ben Derya Ercan

Grafik Tasarım

çözümleri için buradayım!

Martin Gordopelota ve Futbol Tasarımları

Bazı ülkelerde; futbol aynı din gibi, bir inanç. Arjantin’de ise bundan daha fazlası. Ressam Martin Gordopelato,  bu kültürün kapsadığı, kendi ülkesindeki amatör futbol kültürüyle ilgili takıntılıymış ve yıllar sonra Arjantin’in iyi oyun sevgisinin nereye gitse onu takip ettiğini anlamış.

Gittiği Avrupa gezilerinden kendi mahallesinde yaşadığı futbolla ilgili olaylara kadar başına gelen bir çok şeyden etkilenen Martin, yine futbolla ilgili birbirinden güzel tasarımlar gerçekleştirmiş. Tablolar, mural dediğimiz duvar resimleri, çeşitli kompozisyonlar..

Çalışmalar o kadar profesyonel, renkler o kadar güzel seçilmiş, çizgi o kadar iyi yakalanmış ki; bu çalışmalara baktıkça hayran kalmamak imkansız. Futbol sevmeyen bir insanın bile evinde ofisinde belki bir defter kapağında dahi bulundurabileceği tasarımlar ortaya çıkmış. Böyle çalışmalar gördüğüm zaman hemen bir resim kursuna yazılasım geliyor ama biliyoruz ki bu iş ne onunla bitiyor, ne de o kadar kolay!

Bir çok çalışma var, ancak hepsine yer verebilmem mümkün olmadığından, kendimce aralarından bir kaç tane seçtim. Ressamın ulaşabildiğim sosyal medya adreslerini de takip etmek isteyenler için en altta paylaştım. Alanıyla alakalı olanlar feyz alabilir!

1-grafik tasarım

2-grafik tasarım

3-grafik tasarım

4-grafik tasarım

5-grafik tasarım

6-grafik tasarım

7-grafik tasarım

8-grafik tasarım

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Martin Gordopelota

Instagram: @gordopelota

Derya ERCAN

Sayfa Başı