Merhaba!

Ben Derya Ercan

Grafik Tasarım

çözümleri için buradayım!

Sevdiğiniz Font ve Çalışma Odası

Grafik tasarım söz konusuysa olmazsa olmazımızdandır fontlar. Hepimizin mutlaka beğendiği, hoşuna giden, bakmaktan keyif aldığı fontlar illaki vardır. Peki sevdiğimiz fontlar, çalışma odamızın iç mimarisine ilham olsaydı nasıl bir sonuç ortaya çıkardı dersiniz? NeoMam Studios ve HomeAdvisor iş birliği ile bu soruya bir derece cevap aranmış ve birbirinden ilginç iç mimariler ortaya çıkmış.

Fontların birer iç mimari fikrine dönüşmesi durumunda ne gibi tasarımların ortaya çıkacabileceğini su yüzüne çıkaran içerik pazarlama ajansı NeoMam Studios ve HomeAdvisor, 7 font ile çalışarak 7 farklı iç mimari tasarıma imza attı.

NeoMam Yazi İşleri Müdürü Mike Nudelman: “İlginç birer iç mimari tasarıma dönüştürebileceğimiz inandığımız ve farklı karakter ve kişilikteki insana hitap edebileceğini düşündüğümüz 7 font seçtik.” diyor ve ekliyor; “Sonuçların yaratıcı ve ilham verici olmasını istedik; ancak Times New Roman düşündüğümüz kriterlere uymadı.”

Uzunca süredir gördüğüm en yaratıcı çalışmalardan biri oldu bu proje. Odalara baktığınızda fontu görüyormuş gibi oluyorsunuz, bu harika bir şey. Düşüneni de uygulayanı da tebrik etmek lazım. Proje için seçilmiş olan; Helvetica, Baskerville, Cooper Black, Courier, Futura, Comic Sans ve Bickham Script fontlarından oluşturulan; bir çoğumuzun arasından seçmekte zorlanacağı o tasarım harikası odalara bir göz atalım. Ben arada kaldım, neredeyse Comic Sans’a bile meylettim -.-

1- Baskerville

grafik tasarım

grafik tasarım

2- Bickham Script

grafik tasarım

grafik tasarım

3- Comic Sans

grafik tasarım

grafik tasarım

4- Cooper Black

grafik tasarım

grafik tasarım

5- Courier

grafik tasarım

grafik tasarım

6- Futura

grafik tasarım

grafik tasarım

7- Helvetica

grafik tasarım

grafik tasarım

 

Derya ERCAN

Sayfa Başı