Merhaba!

Ben Derya Ercan

Grafik Tasarım

çözümleri için buradayım!

Tourismo’ya Yeni Logo Tasarımı

1989 yılından beri etkinlik yönetimi konusunda faaliyet gösteren, her sektörden şirkete etkinlik ve turizm hizmeti sunan Tourismo, 29. yılına yepyeni bir logo tasarımı ve slogan ile giriş yaptı.

Dünya trendlerinin ne kadar değiştiğini ve hizmet sektöründeki sürekli kendini yenileyen dinamikleri vurgulamak amacı ile sloganını “etkinlik ve fazlası” anlamına gelen “event&more” olarak yenileyen Tourismo’nun yeni logosu ise modern ve dinamik hatlara sahip.

Kurumsal kimlik çalışması New Dimensions tarafından yürütülen çalışmada logo sahibi ise Umut Başaran.

Ben logo tasarımını şeklen beğendiğimi söyleyebilirim, logonun en beğendiğim tarafı kullanılan fontlar oldu. Ancak logonun ikonuyla ilgili olarak; çok genel bir kullanım söz konusu olduğunu düşünüyorum, tercih veya istek bu yönde oldu sanırım. Logo ikonunun alt kısmında event yazmasa tek başına logonun bu sektöre ait olduğunun düşünülmesi zor. Hatta, benim aklıma gelen, game & more bile yazılabilir ve eğreti durmaz bana göre. Her logo her zaman kendini anlatmak zorunda değil buna katılıyorum ancak bazen de olmuyor işte 🙂 Ayrıca logonun yumuşak hatlara sahip olmasını sevdim, renk tonları da bence güzel seçilmiş; güzel bir kırmızı.

Hayırlı olsun, Tourismo güle güle kullansın.

Derya ERCAN

logo tasarımı

Sayfa Başı